Průvodce vesmírem 5v1

Objevte sluneční soustavu dotykem ruky. Interaktivní způsob učení o vesmírných faktech s unikátním 3D modelem planetární soustavy. Jedinečný model sluneční soustavy pro nadšence vesmíru.

Průvodce vesmírem / Průvodce vesmírem 5v1

Průvodce vesmírem 5v1

Perfektní dárek pro nadšence vesmíru. Balení obsahuje 5 částí (čtyři aplikace, knižní vesmírnou encyklopedii 192 stran, VR kartonové brýle a plakát). Pravidelné aktualizace a nejnovější informace o vesmíru. Vyskytne-li se něco nového ve vesmíru, budete to ihned mít. Intuitivní a zábavný způsob objevování vesmíru. Ideální dárek pro každého. (12+ let).
1 190 
Zobrazit více

Skutečné vesmírné dobrodružství na vlastní oči

Perfektní nápad jako dárek pro děti a fanoušky vesmíru a sluneční soustavy.
Planetární systém primárně navržen pro pro účely výuky a poznávání vesmíru a sluneční soustavy velmi interaktivním způsobem. Používaný v planetáriích a školách po celém světě.
Změňte svůj chytrý telefon nebo počítač na okno do vesmíru a dotkněte se planet a hvězd. Nechte se vtáhnout do tajů naší sluneční soustavy a galaxií s kartonovými VR brýlemi nebo si prohlédněte planetární soustavy v knize o vesmíru. Najděte všechny dech beroucí informace o sluneční soustavě, galaxiích, hvězdách nebo trpasličích planetách na jednom místě.

  • Pozitivně hodnocená edukační aplikace o vesmíru na Educational app store educationalappstore.com/app/solar-system-scope
  • Jedna z nejvíce hodnocených vzdělávacích aplikací o vesmíru a solárním systému na Google Play. (aplikace je zařazena do prestižního Google Play Pass).
  • Používaná ve školách jako pomůcka při výuce astronomie.
  • Používaná observatořemi a planetáriami po celém světě.

Co je součástí soupravy?

Souprava obsahuje vše, co vy, nebo vaši malí badatelé potřebujete na detailní prozkoumání sluneční soustavy nebo noční oblohy. Součástí balení jsou 4 vesmírné aplikace z toho 3 pro chytré telefony a 1 pro stolní počítače a notebooky.

1. Aplikace Solar System Scope

Interaktivní encyklopedie vesmíru pro smartphony a počítače

Masivní virtuální vesmírná encyklopedie plná informací o vesmírných objektech, sluneční soustavě a planetách. Kromě standardních vesmírných informací budete moci nahlédnout pod povrch planet planet 3D modelů sluneční soustavy a hvězd.

Pomocí přiloženého aktivačního kódu získáte v desktop verzi neomezený přístup do aplikace, odemknete nejvyšší kvalitu grafiky a nejvyšší rychlost aplikace. V mobilní neomezené verzi máte možnost prozkoumat přesně tu část oblohy, kam je nasměrován telefon, nastavit nejvyšší kvalitu grafiky a map planet, či možnost nastavit zobrazení hvězd na maximální počet (20.000), což je zároveň maximum pouhým okem viditelných hvězd v aktuálním výseku oblohy. Současně získáte bezplatný přístup ke všem budoucím aktualizacím a funkcionalitám.

2. Aplikace pro virtuální realitu

Solar System Scope VR

Jedinečný zážitek z jednotlivých vesmírných událostí jako například reálný model stanice ISS, Curiosity rover nebo Apollo 11. Velmi přesné 3D modely.

Planet Orbiter VR

Nezapomenutelný pohled a zážitek z oběžné dráhy Země a Marsu. Proleťte na nízkých orbitech Země a Marsu přes oceány, kontinenty nebo povrchem Marsu.

3. Virtuální brýle 

Umocnění vesmírného zážitku díky VR brýlí ze speciálního kartonu, které doslova změní chytrý telefon na okno do vesmíru. VR brýle jsou doplněny o fixační prvky pro různé druhy telefonů.

4. Plnobarevná obrázková kniha o vesmíru

Získejte maximum z vesmírného zážitku a objevte vesmír klasickým způsobem s knihou o vesmíru, která obsahuje 192 stran informací, které pomáhaly dopracovat astronomové a experti na vesmír.
Vizuálně působivá a plně ilustrovaná kniha o vesmíru, která podává přesné informace podle mezinárodní astronomické terminologie.
Vesmírná encyklopedie je rozdělena na čtyři části, první dvě detailně popisují sluneční soustavu a další dvě podávají náhled na komplexní vesmír daleko za naší sluneční soustavou. Obálka knihy je opatřena efektním 3D obrazem vesmírné stanice ISS.

5. Plakát na stěnu

Oboustranný vesmírný plakát o velikosti A1. Precizně vypracovaná grafika a vesmírné obrázky, které rozzáří pokoj každého vesmírného nadšence.

Komu je souprava určena?

Ovládat a pochopit aplikaci a VR brýle zvládnou už i děti od 8 let samostatně. Budou se hrát a ani si nevšimnou, že se při tom učí 🙂 Díky své jednoduchosti a hravosti však přinese radost a cenné informace i dospělým, učitelům, či amatérským astronomům.

Od astronomie se dá snadno dostat k dalším vědním disciplínám. Naším cílem je probudit a rozvíjet v lidech, ale hlavně v dětech nadšení pro vesmírné témata. Naší vizí je formou zážitkového učení přiblížit vesmír každému, šířit osvětu a vzdělávat všechny nadšence, ale především malých badatelů ve školním věku.

Co si myslí profesionální astronom?

Zeptali jsme se Doc. Juraja Tótha z Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě. Poslechněte si, co si o sadě Průvodce vesmírem myslí a komu by jej odporučil v krátkém videu.

Napsali o nás

Redakce Tajemství vesmíru o soupravě Průvodce vesmírem

Co všechno nabízí Solar System Scope a VR simulátor blízkého i vzdáleného kosmu?

Přečtěte si celou recenzi ZDE.

Jsme mezi nejlepšími

Educational App Store je platforma, která hledá, hodnotí a doporučuje mobilní aplikace vhodné pro vzdělávání.

Napsali o nás: „Solar System Scope je vizuálně působivá aplikace o objektech, které existují v naší sluneční soustavě.
Je to jako mít virtuální planetárium pořád sebou v kapse. Nejen děti mohou díky ní snadno objevovat a poznávat sluneční soustavu.“

Volný český překlad celé recenze si můžete přečíst ZDE.

Autoři Marián & Adrián

Marián & Adrián Marián & Adrián
Sme dva bratři a programátoři, kteří sdílejí hlboký zájem o vesmír a poznávání jako také. Adrián – grafik, programátor, tak trochu umělec, Marián – programátor se záujmem o matematiku, fyziku a technologie.