Průvodce vesmírem 4v1

Poznávejte vesmír očima astronauta. Pomocí virtuální reality objevíte sluneční soustavu a noční oblohu z bezprostřední blízkosti. Létání vedle planet je fascinující zážitek. S Průvodcem vesmíru 4v1 mu neodolá žádný malý vědátor.

Průvodce Vesmírem / Průvodce vesmírem 4v1

Průvodce vesmírem 4v1

Poznávejte vesmír očima astronauta. Pomocí virtuální reality objevíte sluneční soustavu a noční oblohu z bezprostřední blízkosti.
749 
Koupit
Průvodce Vesmírem / 2x Souprava Průvodce vesmírem 4v1

2x Souprava Průvodce vesmírem 4v1

Udělejte radost sobě i blízkým. Jednu soupravu si nechte, druhou darujte.
1 390 
Koupit
Průvodce Vesmírem / 3x Souprava Průvodce vesmírem 4v1

3x Souprava Průvodce vesmírem 4v1

Máte velkou rodinu? Podělte se o radost a poznávejte vesmír společně.
1 990 
Koupit

Co je Průvodce vesmírem?

Průvodce vemírem je souprava, se kterou získáte ucelený přehled o fungování naší sluneční soustavy a noční oblohy. Na základě vědecky přesných dat z NASA můžete jednoduchým a hravým způsobem poznávat sluneční soustavu, prozkoumat hvězdné systémy, nebo noční oblohu.

V soupravě mimo jiné najdete Interaktivní encyklopedii vesmíru pro počítače a mobily, v níž jsou všechny nejzajímavější fakta o planetách, nejznámějších měsících a trpasličích planetách. Všechny texty jsou doprovázeny realistickou 3D vizualizací založenou na skutečných vědeckých datech.

Najdete v ní také informace a vizualizace o více než 100.000 nejviditelnějších hvězdách a můžete se ponořit do detailů jako jsou průřezy planet a slunce, či najít objekty na obloze přímo z místa, kde se právě nacházíte.

Důležitá informace pro užívatele Apple zařízení

Aktualizace: 22/12/2020

Společnost Apple vydala aktualizaci systemu iOS 14. Ta bohužel zkomplikovala používání VR aplikací, které k zobrazení virtuální reality využívají kartónové VR brýle. Po nasazení brýlí se obraz začne nekontrolovatelně točit. Jde o chybu na straně vývojářů Apple. Jsme s nimi v intenzivním kontaktu a společně pracujeme na co nejrychlejším odstranění této chyby. O vyřešení budeme informovat. Na Android fungují VR aplikace bez problémů. Děkujeme za Vaše pochopení a trpělivost. 🙏

Co je součástí soupravy?

Kompletní čtyřdílná souprava obsahuje vše, co vy, nebo vaši malí badatelé potřebujete na detailní prozkoumání sluneční soustavy nebo noční oblohy.

1. Interaktivní encyklopedie vesmíru pro smartphony a počítače – Solar System Scope

Pomocí přiloženého aktivačního kódu získáte v desktop verzi neomezený přístup do aplikace, odemknete nejvyšší kvalitu grafiky a nejvyšší rychlost aplikace. V mobilní neomezené verzi máte možnost prozkoumat přesně tu část oblohy, kam je nasměrován telefon, nastavit nejvyšší kvalitu grafiky a map planet, či možnost nastavit zobrazení hvězd na maximální počet (20.000), což je zároveň maximum pouhým okem viditelných hvězd v aktuálním výseku oblohy. Současně získáte bezplatný přístup ke všem budoucím aktualizacím a funkcionalitám.

2. Virtuální brýle s kosmickou VR aplikací

Když budete stát u Apollo 11 na měsíci, uvidíte oblohu přesně tak, jak ji viděl Neil Armstrong. Když poletíte při ISS, uvidíte tu část Země a hvězdné oblohy, kterou vidí právě teď astronauti na Mezinárodní vesmírné stanici.

3. Plnobarevná obrázková kniha o vesmíru

Přiložená obrázková kniha o vesmíru je základním sumárum informací o vesmíru, který vám slouží k pochopení základních principů a zákonitostí, které se ve vesmíru dějí.
Prozkoumejte sopky na Marsu, prstence Saturnu, krátery na našem Měsíci a zuřící bouři na Jupiteru, při níž se zdá, že bude pokračovať věčně …

4. Plakát na stěnu

Obrázkový vědecký plakát naší sluneční soustavy, na kterém najdete obrázky a údaje o všech planetách, měsících a další zajímavé informace.

Komu je souprava určena?

Ovládat a pochopit aplikaci a VR brýle zvládnou už i děti od 8 let samostatně. Budou se hrát a ani si nevšimnou, že se při tom učí 🙂 Díky své jednoduchosti a hravosti však přinese radost a cenné informace i dospělým, učitelům, či amatérským astronomům.

Od astronomie se dá snadno dostat k dalším vědním disciplínám. Naším cílem je probudit a rozvíjet v lidech, ale hlavně v dětech nadšení pro vesmírné témata. Naší vizí je formou zážitkového učení přiblížit vesmír každému, šířit osvětu a vzdělávat všechny nadšence, ale především malých badatelů ve školním věku.

Co si myslí profesionální astronom?

Zeptali jsme se Doc. Juraja Tótha z Fakulta matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského v Bratislavě. Poslechněte si, co si o sadě Průvodce vesmírem myslí a komu by jej odporučil v krátkém videu.

Napsali o nás

Redakce Tajemství vesmíru o soupravě Průvodce vesmírem

Co všechno nabízí Solar System Scope a VR simulátor blízkého i vzdáleného kosmu?

Přečtěte si celou recenzi ZDE.

Jsme mezi nejlepšími

Educational App Store je platforma, která hledá, hodnotí a doporučuje mobilní aplikace vhodné pro vzdělávání.

Napsali o nás: „Solar System Scope je vizuálně působivá aplikace o objektech, které existují v naší sluneční soustavě.
Je to jako mít virtuální planetárium pořád sebou v kapse. Nejen děti mohou díky ní snadno objevovat a poznávat sluneční soustavu.“

Volný český překlad celé recenze si můžete přečíst ZDE.

Podpořit projekt

Autoři Marián & Adrián

Marián & Adrián Marián & Adrián
Jsme dva bratři a programátoři, kteří sdílejí hluboký zájem o vesmír a poznávání jako takové. Adrián - grafik, programátor, tak trochu umělec, Marián - programátor se zájmem o matematiku, fyziku a technologie.